O mnie

Urodziłam się w 1984 r. w Warszawie. Konie fascynowały mnie od wczesnego dzieciństwa. Jako dziecko dziadek zabierał mnie, co jakiś czas, na przejażdżki na kucykach ale o posiadaniu własnego konia nie było wtedy mowy. Tłumaczył mi, że aby mieć własnego konia, trzeba mieć dużo pieniędzy żeby móc go leczyć ,bo leczenie koni jest drogie. Wtedy, jako 6 latka, postanowiłam zostać w przyszłości lekarzem weterynarii, po to, by mieć własnego konia i móc leczyć go samodzielnie. Wydawało mi się to zdecydowanie łatwiejsze niż zdobycie pieniędzy.

Studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej w SGGW w Warszawie ukończyłam w 2009r. Z zawodem jestem związana jednak o wiele dłużej. Dzięki otwartości dr Pawła Kowalczyka – szefa „Kliniki Weterynaryjnej Bemowo” mogłam się uczyć pod okiem doskonałych lekarzy z zespołu Kliniki i zdobywać doświadczenie na wszystkich możliwych szczeblach zawodowego wtajemniczenia od 17 roku życia. Zaowocowało to otrzymaniem posady samodzielnego chirurga w 2010r. Od tego czasu zajmuję się chirurgią ogólną miękką i twardą pomagając zwierzętom najmniejszym (królikom, gryzoniom, fretkom, skunksom itd) oraz tym większym ( psom i kotom) z jednakowym zaangażowanim. Zdarza mi się również regularnie spotykać z pacjentami w gabinecie inernistycznym oraz w poradni nefrologicznej.

Moje zainteresowania zawodowe doprowadziły mnie również do członkostwa w Polskim Towarzystwie Nefrologicznym oraz uczestnictwa w licznych szkoleniach z rehabilitacji i fizykoterapii zwierząt. Studiowanie poszczególnych dziedzin medycyny pozwoliło mi rozwinąć holistyczne podejście do diagnostyki i leczenia.

Ten blog został stworzony po to, abym mogła podzielić się doświadczeniem, obserwacjami i poszukiwaniami w najbardziej interesującym mnie temacie. Dlatego zapraszam do czytania Bloga nie-Horsestyle’owego, o tym wszystkim, co jest ważne dla jeźdźców i właścicieli koni.

Lek. wet. Magdalena Procyszyn